CMS Grup, Büyük İşverenler İçin Stevie Ödülleri’nde gümüş ödülü kazandı

CMS Grup, yıl içerisinde Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Ödülü’nün de aralarında bulunduğu üç ödülün sahibi olup, layık görüldüğü ödüllere bir yenisini daha ekledi. CMS Grup, İnsan Kaynakları Direktörlüğü’nün benimsediği süreçler kapsamında; merkezi ABD’de olan ve bu yıl 7.’si düzenlenen Büyük İşverenler İçin Stevie® Ödülleri’nin (Stevie® Awards for Great Employers) “En İyi Yetenek Yönetimi Stratejisi” kategorisinde ikincilik ödülüne layık görüldü.

Grup olarak sektörde elde ettiği güçlü konumu, insan kaynakları yönetiminde hayata geçirdikleri uygulamalarla taçlandırdıklarını söyleyen CMS CEO’su Ünal Kocaman bu kapsamda çalışanların kişisel gelişimine, insan kaynakları alanında gerçekleştirilen dijitalleşme süreçlerine, iş yaşamında benimsedikleri fırsat eşitliğine yönelik uygulamaların diğer kurum ve kuruluşlar için de emsal teşkil ettiğine dikkat çekti. Ünal Kocaman, “CMS Grup olarak; insan kaynakları politikamız doğrultusunda, işe alım aşamasından yeni çalışanlarımızın kurum kültürüne adapte etme sürecini kapsayan tutundurma uygulamalarından, performans değerlendirme konusundan eğitim gelişim ve liderlik programlarına kadar geniş bir yelpazeye yayılan ve birbiri ile entegre yürütülen son derece değerli dijital bir süreci yönetiyoruz. Bu süreci sürekli güncelleyerek, insan kaynağı alanındaki dinamik ve çevik yapımızı koruyoruz” diye konuştu.

CMS Grup’un insan kaynakları uygulamaları kapsamında benimsediği tüm süreçlerin yeni bir ödülün daha kapısını araladığını aktaran Kocaman, “CMS Grup olarak hem ülkemizi hem de sektörümüzü temsil etmek için yürüttüğümüz çalışmalara aralıksız devam ediyoruz. Bu kapsamda sektörümüzdeki faaliyetlerimizin yanı sıra insan kaynakları yönetimi alanındaki örnek uygulamalarımız da yurt içinde ve yurt dışında ses getiriyor. ‘CMS Digitalent Management’ adı altında yaptığımız başvurumuzun ardından layık görüldüğümüz bu ödül de Avrupa’nın ilk iki jant üreticisinden biri olma hedefine doğru emin adımlarla ilerlediğimizin en güzel kanıtlarından biri oldu. CMS Grup olarak; her zaman daha iyisi için değişim ve gelişimden beslenerek, çağın ötesini takip etmeye devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.

Büyük İşverenler için Stevie Ödülleri, kurum ve kuruluşları en iyi çalışma koşullarını sağlamaya teşvik etmeyi amaçlıyor. Organizasyon; dünyanın en iyi işverenlerini, insan kaynakları profesyonellerini, bu bağlamda da onların başarılarını ve ürünlerini tanıyan tek global ödül programı olarak tanımlanıyor.

Hibya Haber Ajansı

Bir Cevap Yazın