“İdeathon Fikir Maratonu” Yedikule’de başlıyor

Yedikule Hisarı’nda 28-29 Ekim tarihleri arasında yapılacak etkinlik kapsamında, katılımcılar hem eğitim alacak hem de takımlar arasında düzenlenecek yarışmaya katılacak.

Çevre, atıklar ve iklim, inovasyon, bilim, sosyal inovasyon, sokak hayvanları, mimari ve tasarım, kültürel miras, kültür ve sanat, sağlık ve spor, eğtiim, iletişim, istihdam, girişimcilik, sanayi altyapı, turizm, sosyal uyum, ulaşım, afet, güvenlik ve tarih alanlarında gençler fikir üreterek, proje geliştirecek. Dereceye giren birinci, ikinci ve üçüncü takımlara ise toplam 60 bin TL ödül verilecek.

Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, gençlerin fikirlerine büyük önem verdiklerini ifade ederek, “ Bu yıl Türkiye’nin en büyük fikir maratonunu, İstanbul’un en değerli tarihi ve sembol yapılarından biri olan Yedikule’de gerçekleştireceğiz. Gençlerimizden büyük ilgi ve başvuru var. Gençlerimize, fikirlerine her zaman büyük önem verdik. Büyük İdeathon da bunun en önemli göstergelerinden biridir.” diyerek 36 saat sürecek maratona katılan gençlere başarılar diledi.

Hibya Haber Ajansı

Bir Cevap Yazın